Kirjaudu

Tervetuloa Tampereelle joukkuevoimistelun valintakilpailuun ja lasten sarjojen kilpailuun!

Aika: keskiviikko 24.2.2016 kello 17.00

 

Paikka: Tampereen messu- ja urheilukeskus, D-halli

 

Sarjat:

yli 16v SM-sarja, valinta WC II (Espoo) ja III (Sofia) osakilpailuun, Suomen Cupin I osakilpailu
14-16v SM-sarja, valinta CC II (Espoo) ja III (Sofia) osakilpailuun, Juniori Cupin I osakilpailu
12-14v SM-sarja (seurakilpailu)
10-12v sarja (seurakilpailu)
8-10v sarja (seurakilpailu)

 

Osallistumismaksu: 140€ (naiset ja nuoret) / 100€ (tytöt)

 

Aikataulu:

12.00 Kilpailupaikka aukeaa ja lämmittelytila joukkueiden käytössä
14.54-15.15 Lasten sarjojen harjoitukset
15.15-16.00 Naisten ja nuorten harjoitukset
16.00 Tuomaripalaveri
17.00 Kilpailu alkaa
19.10 Palkintojenjako
19.30 Tapahtuma päättyy

 

Pääsyliput: 8€ / 5€

 

Lisätiedot: lotta.nuppola@tampereenvoimistelijat.fi / 050-3372856

 

Suoritusjärjestys

Kilpailu alkaa kello 17.00

1. Sanix Valens jr Lahjan Tytöt ja Turun Pyrkivä 14-16v          
          2. Serena Tampereen Voimistelijat 8-10v
3. Gloria jr Pakilan Voimistelijat 14-16v          
          4. Team Pink Nokian Voimisteluseura 8-10v
5. OVO Junior Team Olarin Voimistelijat 14-16v          
          6. Beliatta Jyväskylän Naisvoimistelijat 8-10v
7. Junior Team Esport Olarin Voimistelijat 14-16v          
          8. Aura Tampereen Voimistelijat 8-10v
9. Team Tapiola Tapiolan Voimistelijat 14-16v          
          10. esitys: AKR, Aliina Luosa ja Silja Halme  
11. Illusion junior TVS Illusion 14-16v          
          12. Delestra Z Vaasan Vasamattaret 10-12v
13. Team Vantaa Vantaan Voimisteluseura 14-16v          
          14. esitys: AKR, Anna Kivistö ja Tuulia Heino  
15. Lidia Z Vaasan Vasamattaret 14-16v          
          16. Illusion pre jr TVS Illusion 12-14v
17. Lumo Jyväskylän Naisvoimistelijat 14-16v          
          18. Doria Haukiputaan Heitto 12-14v
19. Sanix Valens Lahjan Tytöt ja Turun Pyrkivä naiset          
          20. esitys: JV, Elea    
21. Team Esport Olarin Voimistelijat naiset          
          22. esitys: RV, Anastasia Rogozhina  
23. Freyat HJM-tiimi naiset          
          24. esitys: AKR, Iida Lipsonen, Oona Lipsonen ja Siiri Nuutinen
25. Gloria Pakilan Voimistelijat naiset          
          26. esitys: JV, Tiuku    
27. Sirius Jyväskylän Naisvoimistelijat naiset          
          28. esitys: AKR, Juliaana Heino ja Ella Nuutinen  
29. Team Vantaa Vantaan Voimisteluseura naiset          
          30. esitys: AKR, Heidi Lahtinen ja Roosa Lahdenranta
                 
          31. esitys: JV, Minetit jr  
                 
          32. esitys: JV, Minetit  

Palkintojenjako n. klo 19.10.